VIAC AKO LEN PREHRA: SLOVAN OHROZIL NÁBEH NA HISTORICKÝ REKORD!

Inak ako veľkým zlyhaním sa prehra Slovanu so Žilinou na domácej pôde nazvať vzhľadom ku kvalite súčasných kabín nedá. Bratislavský klub tým výrazne znížil svoju pravdepodobnosť na titul.

ŠK Slovan vyhral ostatné štyri sezóny Fortuna ligy a len málokto očakával, že by nepridal aj piaty zárez v rade. No, zdá sa, že náročný program v pohárovej Európe si vyberá daň. Slovan tak ohrozuje svoju šancu na niečo, čo sa v histórii futbalu na Slovensku a v Česku stalo len raz.

O čo ide? Žiaden slovenský ani český klub nikdy v histórii československej ligy nedokázal získať päť titulov v najvyššej súťaži za sebou. Dokázala to len Sparta. Slovan mal teraz nábeh a po jeseni sa nezdalo pravdepodobné, že by ho niekto ohrozil. Jarná zlá forma v domácej súťaži (bilancia 1-3-1) je ale v protiklade s víťaznou morálkou Dunajskej Stredy. Práve tá viedla o boj po základnej časti.

Najdlhšie majstrovské série českých a slovenských klubov

História od roku 1925 si pamätala maximálne 4-ročné série, ktorých bolo hneď niekoľko. Ako prvá to dokázala behom II. sv. vojny v rokoch 1941-1944 Slavia Praha. Na ňu nadviazala v rokoch 1961-1964 Dukla Praha a v rokoch 1988-1991 aj Sparta Praha.

Práve Sparta dokázal už v ére samostatnosti ovládnuť najvyššiu českú ligu päťkrát v rade v rokoch 1997-2001. Rekord samostatného Slovenska drží aktuálne Slovan, ktorý kraľuje od roku 2019. Či sa mu však podarí vyhrať piatykrát za sebou, je teraz nejasné.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený AC Sparta Praha (@acsparta_cz)

Zdroj: Wikipedia | Foto: Instagram