Viac ako len prehra: Slovensko sa dostalo do NEPRÍJEMNEJ situácie!

Najťažšie zápasy máme definitívne za sebou a čaká nás trojica stretnutí, v ktorých budeme favoritom. Pred nami sú totižto duely proti Kazachstanu, Slovinsku a Nórsku. Prehra so Švajčiarmi pre nás ale znamená aj situáciu, ktorá nás nemôže tešiť.

Vzhľadom na to, že nám chýba väčšina našich najlepších hráčov, je zrejme aj to, čo sme doteraz predviedli, nad očakávania. Bod s Kanadou, tesné prehry s Čechmi a Švajčiarmi a zdolanie nepríjemného domáceho Lotyšska.

V ideálnom prípade tak skončíme skupinu s peknými 13 bodmi. Ak teda vyhráme všetky tri ostávajúce zápasy v riadnom hracom čase.

Čo je však zlá správa? V túto chvíľu sme v situácii, kedy už nemáme postup vo vlastných rukách. A to ani v prípade, že by sme skutočne všetky tri zápasy vyhrali.

→ KTO ZÍSKA TITUL PODĽA SLOVÁKOV?

 

→ GÓLY SLOVENSKA PROTI ŠVAJČIARSKU

 

→ KOMPLETNÝ PROGRAM SKUPINOVEJ FÁZY

Švajčiari majú 12 bodov, Kanada 11 bodov, Česko 10 bodov. Všetkým stačí dosiahnuť na métu 13 bodov a postúpia, pretože majú lepší vzájomný zápas s našou reprezentáciou.

A utopiť nás môže práve domáce Lotyšsko, ktoré svoju silu ukázalo pri výhre nad Českom. To čaká v piatok a v sobotu so Slovinskom a Kazachstanom, zatiaľ čo v úplne poslednom zápase skupiny bude hostiť Švajčiarsko. Ak všetky tieto zápasy vyhrá v riadnom hracom čase, taktiež skončí pred nami.

Čo teda môžu naši hokejisti urobiť? Pokúsiť sa zvládnuť zápasy z pozície favorita, hoci každý zo súperov ukazuje, že určitú kvalitu má, a spoliehať sa na to, že nás ostatné tímy “neutopia”.

AKTUÁLNA TABUĽKA PO 7. HRACOM DNI

Zdroj: Športový Magazín | Foto: Instagram