VIDEO: Fenomenálny Gigi Buffon oslavuje 39 rokov. Pozrite sa na jeho kariéru zblízka!

Gianluigi Buffon je dlhoročnou oporou talianskej reprezentácie a Juventusu Turín. Tiahne mu na štyridsiatku, no na jeho výkonoch to rozhodne nepoznať. Buffon patrí medzi najlepších brankárov všetkých čias, a hoci má dnes 39 rokov, pred pár týždňami si prevzal cenu pre brankára roka 2016 podľa UEFA!

Pritom ako brankár skončiť nemusel, veď do svojich trinástich rokov bol krajný záložník. Napokon však v bráne predsa len zakotvil a takú kariéru, akú urobil na tomto poste, by s najväčšou pravdepodobnosťou v poli nespravil. Od roku 1997 odchytal za taliansku reprezentáciu neuveriteľných 167 zápasov a získal s ňou aj titul majstra sveta v roku 2006. Samozrejme, ako brankárska jednotka.

Čo sa týka klubovej kariéry, do roku 2001 hájil svätyňu Parmy, odkiaľ prestúpil za rekordnú sumu 53 miliónov € do Juventusu Turín. Do dnešných čias žiadny brankár nestál viac! V Parme odchytal vo všetkých súťažiach spolu 220 zápasov, v Juventuse je na úctyhodnom čísle 602, pričom je predpoklad, že zopár desiatok vystúpení ešte pridá.

Gigiho úspechy? Tak tých je naozaj veľa. Okrem spomínaného titulu majstra sveta získal s Talianskom aj striebro z EURA 2012, bronz z Pohára konfederácií 2013 a zlato z juniorského EURA 1996. S Juventusom, z ktorého neodišiel ani po preradení do Serie B, vyhral sedemkrát najvyššiu taliansku ligu, raz druhú ligu, dvakrát domáci pohár a dvakrát bol vo finále LM. Keď k tomu pridáme ešte víťazstvo v pohári UEFA s Parmou, dostávame poriadnu kopu trofejí.Individuálnych ocenení získal niekoľko desiatok. Len brankárom roka v Serii A bol desaťkrát, svetový brankár roka štyrikrát, taliansky hráč roka trikrát… Dokonca bol vyhlásený aj za brankára desaťročia (2001-2010) a taktiež za brankára štvrťstoročia (1985-2010). Prečo? Okrem prirodzenej autority a taktickej vyspelosti predvádza neuveriteľné zákroky, ktoré si môžte pozrieť v priložených videách.

Najlepšie zákroky Gigiho Buffona

https://www.youtube.com/watch?v=9xf8vnzZwW4

Zdroj: Youtube.com, wikipedia.en | Foto: Youtube, Facebook