VIDEO: Lionel Messi mal proti Realu Sociedad dostať červenú kartu, tvrdí Illarramendi!

Vo štvrťfinálovom zápase Copa del Rey medzi domácim Realom Sociedad a Barcelonou došlo podľa Asiera Illarramendiho k závažnému pochybeniu rozhodcov. Podľa neho mal totiž Lionel Messi dostať červenú kartu!

[sociallocker]Hoci prvý z dvojice zápasov Španielskeho pohára medzi Realom Sociedad a Barcelonou skončil víťazstvom katalánskeho celku 1:0, všetko mohlo byť inak. Aspoň takto to vidí záložník Sociedadu Asier Illaramendi. Barcelona nevyhrala na štadióne Anoeta už od roku 2007 a túto dlhú šnúru bez víťazstva sa snažili hráči “blaugranas” prelomiť. Ich plány začali naberať reálne kontúry už v 21. minúte, keď Neymar premenil pokutový kop. Real Sociedad im však bol na domácej pôde už tradične minimálne vyrovnaným súperom.

V 43. minúte zápasu rozhodca udelil žltú karta Lionelovi Messimu za zdržovanie hry. V 58. minúte sa však hráči Sociedadu dožadovali ďalšej žltej a následne červenej karty pre argentínskeho futbalistu po tom, čo im mal brániť v zahrávaní priameho kopu. Lionel Messi v tejto situácii loptu najprv ochotne pustil z rúk, potom sa však úmyselne postavil do smeru rozohrávky Illarramendiho, čo vyvolalo vlnu búrlivých reakcií fanúšikov i hráčov domáceho celku. Z následného priameho kopu bol navyše nezmyselne odmávaný offside Davidovi Zurutuzovi, ktorý sa už ocitol úplne sám pred brankárom Cillessenom.

V rozhovore pre web ESPN Illarramendi neskrýval hnev na rozhodcov: “Offside odpískaný Zurutuzovi vôbec nebol offside a Messi… takéto zákroky sú vždy posúdené žltou kartou. Ak by mal na sebe iný dres, bol by vylúčený.” Illarramendi, zdá sa, nevychladol ani neskôr po zápase, o čom svedčí aj jeho príspevok na Twitteri: “Zas a znova, rovnako ako vždy! Zas a znova…”

Real Sociedad tak podľahol Barcelone 0:1, no prehru jej môže aj s úrokmi vrátiť v odvete, kedy sa definitívne rozhodne o postupujúcom z tejto dvojice. Na Camp Nou to však budú mať hráči kráľovského klubu poriadne ťažké.

Sporný moment Lionela Messiho z 58. minúty

Následný nesprávne odmávaný offside Zurutuzovi

[poll id=”16″]
Zdroj: Bleacherreport.com, Streamable.com | Foto: Facebook[/sociallocker]