VIDEO: Martin Kližan naschvál pokazil ľahký úder, aby prehral. Potom odkopol raketu!

Slovenský tenista Martin Kližan sa v rebríčku ATP v roku 2015 nachádzal na fantastickom 24. mieste. Mnoho slovenských fanúšikov tenisu tajne dúfalo, že nadviaže na úspechy Karola Kučeru či Dominika Hrbatého.

Žiaľ, v súčasnosti sa Martin Kližan nachádza až na 142. priečke rebríčka a jeho forma má negatívny spád. Jeho kariéra je taktiež poznačená mnohými kontroverziami, pričom zrejme najznámejší je jeho výrok o Slovensku a neandertálskej lige. A dobré svetlo na neho nevrhá ani jeho posledná prehra na challengerovom turnaji v kazašskom meste Alma-Ata.

31-ročnému ruskému tenistovi Ivanovi Nedelkovi (335. hráč rebríčka ATP) totiž podľahol v troch setoch 6:3, 5:7 a 6:1, pričom spôsob, akým ukončil posledný set, má od dravosti či bojovnosti na míle ďaleko. Kližan toho už mal očividne plné zuby a po svojom výbornom podaní očividne naschvál pokazil jednoduchý úder. Bezprostredne po tom, ako 28-ročný slovenský tenista napálil loptičku do siete, podal súperovi i rozhodcovi ruku a odkopol svoju raketu cez polovicu kurtu. Bohužiaľ, Martin Kližan tak opäť viac zaujal správaním, než tenisovým umením.

Záver zápasu Martin Kližan vs Ivan Nedelko

Zdroj: Atpworldtour.com, YouTube.com | Foto: Twitter