VIDEO: Michal Handzuš spoznal svoj trest. Čo na nekompromisný verdikt hovorí?

Michal Handzuš zvažuje koniec svojej bohatej kariéry. Nie však úplne dobrovoľne. Dôvod je prostý. Verdikt disciplinárnej komisie ho okamžite prinútil uvažovať o svojej budúcnosti.

13. januára 2017 Michal Handzuš atakoval košického Tomáša Hričinu tvrdým spôsobom, za čo si v daný okamih vyslúžil trest na 5 minút + do konca zápasu. Následne nezasiahol ani do ďalších troch zápasov a teraz si vypočul verdikt. Stop na tri mesiace!

A čo na to samotný Michal? “Nezostáva mi nič iné, len tento trest akceptovať. Najskôr sa však musím rozhodnúť, či vôbec budem pokračovať v kariére. Keď áno, po uplynutí polovice trestu sa určite odvolám, urobil by to každý. Nemyslím si, že mi tento trest vzal chuť do hokeja. Život však prináša rôzne udalosti a ja sa snažím neriešiť nič horúcou hlavou. Mám teraz dosť času, aby som porozmýšľal a rozhodol sa, či budem v kariére pokračovať.”

Ak by mu komisia neumožnila hrať skôr, znamenalo by to pre skúseného hráča koniec sezóny. A keďže počas trestu oslávi Michal 40. narodeniny, môže to dokonca znamenať koniec jeho kariéry, čo sám naznačil v rozhovore. To by bola pre extraligu veľká strata, veď koľko hokejistov s tisíckou zápasov v NHL korčuľuje po slovenských klziskách?

Faul Michala Handzuša na Tomáša Hričinu

Zdroj: Youtube, hockeyslovakia.sk | Foto: Facebook