VIDEO: Ofenzíva LA Kings sa po príchode Iginlu zobudila. Gáborík s gólom a asistenciou!

Čoskoro 40-ročný kanadský veterán Jarome Iginla strávil takmer celý športový život v drese Calgary Flames. S blížiacim sa koncom kariéry však túži po zisku Stanley Cupu a sťahuje sa tak z klubu do klubu. Jeho najnovším zamestnávateľom sa nedávno stali LA Kings.

Los Angeles patria v tejto sezóne k najhorším mužstvám, čo sa týka strelených gólov. Napriek gólovým suchotám však majú výbornú defenzívu, a práve vďaka nej sú stále v hre o play off. No zdá sa, že s príchodom Iginlu sa ofenzíva “kráľov” konečne zobudila. Ten už odohral tri zápasy v jednej lajne s naším Mariánom Gáboríkom a aj vďaka tomuto kanadskému útočníkovi dalo Los Angeles už trikrát po sebe v zápase tri góly.

Zdá sa to byť smiešne číslo, no na pomery tohto tímu je to viac než slušná štatistika. Veď ich priemer na zápas v tejto sezóne činí iba 2,45 gólu. Z ofenzívnej práce Iginlu ťaží aj slovenský útočník Marián Gáborík, ktorý si v poslednom zápase proti Nashvillu Predators pripísal gól a asistenciu. Iginla sa v zápase presadil dvakrát a LA Kings zdolali svojho súpera 3:2 po predĺžení. Na pozície znamenajúce play off tak strácajú už iba jeden bod.

Asistencia Mariána Gáboríka pri góle Iginlu

Gaboríkov gól v presilovej hre

Rozhodujúci gól Iginlu v predĺžení

Zdroj|Foto: Nhl.com