VIDEO: Prirovnávali ho k Ronaldinhovi, teraz podpísal zmluvu so Spartakom Trnava!

Brazílskeho futbalistu menom Kerlon kedysi doma prirovnávali k Ronaldinhovi. Bol to jeden z najväčších talentov svojej éry a mal byť oporou reprezentácie. Svoj obrovský potenciál však aj kvôli mnohým zraneniam nenaplnil a v súčasnosti bude obliekať dres Spartaka Trnava!

[sociallocker]Brazílčan Kerlon približne pred desiatimi rokmi uchvátil celý svet svojím “tulením” trikom, keď protihráčov obchádzal s loptou, ktorou dribloval na hlave. Tento veľmi ťažko brániteľný trik sa stal pre neho charakteristickým. Okamžite ho v domovskej Brazílii začali prirovnávať k legendárnemu Ronaldinhovi, ktorý bol v tom čase na vrchole a hviezdil v Barcelone. Kerlon v tom čase hrával za Cruzeiro a mal povesť technicky nadaného záložníka. Za národný tím do 17 rokov si pripísal v siedmich stretnutiach 8 gólov.

V roku 2008 už bolo pre neho brazílsky tím primalý a prestúpil do Interu Miláno. Tam sa však  nedokázal presadiť a väčšinu času strávil na hosťovaniach postupne v Chieve, Ajaxe, neskôr v domácich kluboch Paraná a Nacional. V roku 2012 nad ním Inter definitívne zlomil palicu a Kerlon prestúpil do japonského Fujieda MYFC. Po roku sa opäť sťahoval a zahral si v nižšej americkej lige za Miami Dade. Tam nevydržal ani rok a podpísal zmluvu s najúspešnejším maltským klubom Sliema Wanderers Football Club. Už tradične sa po roku opäť rozhodol pokračovať inde, konkrétne v brazílskom tíme Villa Nova. To už sa písal rok 2016 a po troch odohraných zápasoch v domovine sa Kerlon upísal slovenskému Spartaku Trnava! Čoskoro 29-ročný Kerlon podpísal zmluvu na 1,5 roka s následnou opciou.

“Som veľmi, veľmi šťastný, pretože Boh mi dal výbornú šancu reštartovať moju futbalovú kariéru. Futbal je môj život, milujem ho. Je pravda, že ma zabrzdili zranenia, ale teraz som šťastný, cítim sa dobre a ďakujem Spartaku za túto šancu,” povedal o svojom trnavskom angažmáne Kerlon. Ako sa mu v drese “Bílych andelov” dariť, ešte len uvidíme, ale ak bude Kerlon predvádzať kúsky ako v mladosti, diváci na slovenských štadiónoch sa majú na čo tešiť!

Kerlon a jeho zručnosti

Kerlon a podpis zmluvy so Spartakom Trnava

Zdroj|Foto: Spartak.sk, YouTube.com, Facebook[/sociallocker]