VIDEO: Slovákom sa v NHL darilo – Tatar aj Hossa s víťaznými gólmi!

Slovenské útočné krídla Tomáš Tatar a Marián Hossa sa výraznou mierou podieľali na víťazstvách svojich tímov, keď obaja zaznamenali víťazné góly.

Tatar vyťažil z perfektnej spolupráce útoku s Zetterbergom a Manthom, v ktorom začala fungovať výborná chémia. Detroit porazil silný Pittsburgh na jeho ľade 2:5 a pre Tomáša Tatara to bol 14. presný zásah v prebiehajúcej sezóne.

Víťazný gól zaznamenal aj Marián Hossa, ktorého Chicago si poľahky poradilo s Buffalom 5:1. V drese Blackhawks bodoval aj Richard Pánik, ktorý si pripísal asistenciu pri góle Toewsa. Hossa je aj naďalej najproduktívnejším Slovákom v súťaži (35 bodov). Za ním sa bok po boku držia Richard Pánik (29 bodov) a Tomáš Tatar (28 bodov).

Výborný výkon predviedol v bránke LA Kings aj Peter Budaj, ktorý mal na ľade Anaheimu Ducks úspešnosť zákrokov 96,55 %, keď inkasoval iba jediný gól. Jeho spoluhráči však skórovať nedokázali a Los Angeles tak prehrali najtesnejším výsledkom 0:1. Ostatní Slováci v noci z nedele na pondelok nebodovali.

Gól Tomáša Tatara proti Pittsburghu

Gól Mariána Hossu proti Buffalu

Zdroj|Foto: Nhl.com, Streamable.com