VIDEO: Štefan Svitko predstavil motorku, s ktorou chce vyhrať legendárny Dakar!

0
3

Pre slovenského motocyklového jazdca to bude na začiatku roka 2017 už ôsmy Dakar v živote a po minuloročnom druhom mieste budú ciele minimálne rovnaké. Pomôcť splniť ich má nový stroj KTM 450 Rally Replica, ktorý dnes slávnostne predstavil.

Štefan Svitko začal súťažiť na legendárnom Dakare v roku 2010 a odvtedy robí radosť všetkým fanúšikom motošportu na Slovensku. Ďalší ročník začne 2. januára a Štefan sa ho zúčastní na novej motorke.

“Nová motorka je v porovnaní s predchádzajúcimi replikami minimálne o desať kilogramov ľahšia, má výkonnejší motor, nemá karburátor, ale má vstrekovanie paliva, čo je výhodou predovšetkým vo vysokých nadmorských výškach,” povedal Štefan na prezentácii nového motocykla.

Podľa vlastných slov by sa chcel v ročníku 2017 umiestniť ešte o kúsok vyššie. Z toho logicky vyplýva, že po tohtoročnom druhom mieste je vyššie už len celkové víťazstvo. Napriek víťazným ambíciám Štefan zostáva skromný a pri zemi. My mu držíme palce a dúfame, že domov minimálne jeden zo slovenských jazdcov naozaj prinesie cenný kov.

Prezentácia novej motorky Štefana Svitka

KTM 450 Rally Replica Štefana Svitka

ktm

ktm

ktm

Zdroj|Foto: Facebook