VÍKEND SNOV OKORENENÝ O REKORD: ŠIMON NEMEC V AHL … !

Šimon Nemec a jeho klub Utica Comets mali veľmi rušný víkend v AHL. Behom troch dní odohral klub tri zápasy, z ktorých získal štyri body. Prehral až ten poslendný, a to 5:2 na ľade Lehigh Valley Phantoms.

Pre Šimona Nemca to bol ale víkend snov. Vo všetkých troch dueloch strelil gól a aktuálne je tak už na deviatich góloch vo svojej premiérovej sezóne v AHL.

A práve to je rekordný počin, keďže žiaden obranca nestrelil v AHL v sezóne, do ktorej vstupoval ako 18-ročný, toľko gólov.

Doteraz držal rekord ruský obranca Vyacheslav Voynov, ktorý sa v sezóne 2008-09 presadil osem krát. Do NHL sa napokon prepracoval ako 21-ročný a aktuálne hrá za Kazaň v KHL.

Šimon Nemec sa ale približuje aj k rekordu AHL v počte bodov 18-ročných obrancov, aktuálne je po 51 dueloch na 22 bodoch a na dorovnanie rekordu mu chýba šesť bodov, na ktoré má ešte štrnásť duelov.

Tento rekord drží zo sezóny 2018-19 švédsky obranca Rasmus Sandin, ktorý hrá aktuálne v NHL za Washington, kam bol pred pár týždňami vymenený z Toronta.

Šimon Nemec – 9. gól v AHL

↓ NEMEC ATAKUJE AJ INÝ REKORD AHL

https://www.sportovymagazin.sk/uzasna-vizitka-nemca-historicky-rekord-ahl-na-spadnutie/

Zdroj: Quanthockey | Foto | Video: Twitter