Vinícius medzi legendami Realu: A to má sotva 20 rokov!

Brazílsky krídelník Vinícius Junior sa stal oficiálne kmeňovým hráčom Realu Madrid 12. júla 2018, a teda presne v deň dovŕšenia 18. narodenín. Teraz má čerstvých dvadsať a hoci nie je zatiaľ nepostrádateľnou súčasťou základnej zostavy, predsa len dosiahol niečo výnimočné.

Zatiaľ, čo mnohí sa ako čerství dvadsiatnici ešte len začínajú objavovať na súpiske A-tímu, a to zďaleka nemusíme mať na mysli len nejaké TOP kluby, mladý Brazílčan háji už dve sezóny dres Realu Madrid. Štatistici si všimli, že už teraz má na konte 67 štartov za A-tím najúspešnejšieho futbalového klubu všetkých čias.

To sa doposiaľ nepodarilo žiadnemu legionárovi, pričom aj spomedzi Španielov sa vyšším číslom môžu chváliť len dve takpovediac nesmrteľné ikony. Jednou z nich je Iker Casillas, ktorý v rovnakom veku nastúpil už do 95 duelov, čo je na brankára ťažko prekonateľné číslo, a tým druhým futbalistom je kanonier Raúl González Blanco. Ten mal priam raketový štart do A-tímu, veď pred dovŕšením 20. narodenín mal za sebou tri kompletné sezóny v drese Realu. Behom nich dostal príležitosť až 129 krát a strelil 58 gólov!

Vinícius je v tomto ohľade “chudobný príbuzný”, veď sa presadil len deväťkrát. Prísľubom pre budúcnosť ale bez akýchkoľvek pochýb je. A nutno dodať, že práve Casillas a Raúl sú dvomi hráčmi s najvyšším počtom štartov za Real v La Lige, ako aj celkovo naprieč všetkými súťažami.

vinicius junior plat

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter