VÍŤAZSTVO NA ŠIESTY POKUS: ČO POVEDAL CALZONA + GÓLY!

Konečne víťazstvo, paradoxne, proti papierovo najsilnejšiemu z doterajších súperov. Francesco Calzona doviedol Slovensko k trumfu nad Bosnou a Hercegovinou v Bratislave v pomere 2:0. Výkon bol diametrálne odlišný od toho, čo vo štvrtok videli diváci v Trnave proti Luxembursku.

„Som nesmierne spokojný za chlapcov, pretože podali veľmi dobrý výkon. Pred vlastnými fanúšikmi predviedli ofenzívny futbal. To ma na tom teší ešte viac. Čo sa týka mňa, tak s týmto víťazstvom som určite spokojný. Nemením absolútne nič na svojom pohľade.

Naďalej budem tvrdiť, že na zlepšenie tímu potrebujete čas. Mužstvo má zdravého ducha a potrebuje iba čas, aby do seba dostalo moje myšlienky. Povedal som im, že samotná taktika a technika bez víťaznej vôle a potrebnej intenzity na ihrisku neprinesie nikomu nič,” povedal Calzona na pozápasovej tlačovej konferencii a dodal, že hráčom pomohlo rozanalyzovanie si toho, čo bolo zlé v predošlom dueli.

GÓL MAKA NA 1:0

GÓL HARASLÍNA NA 2:0

 

Po druhom kole sme tak odrazu na 2. mieste v tabuľke, ktoré zaručuje postup na EURO 2024. Samozrejme, nemožno to brať ako niečo veľkolepé, no aspoň je vidno, že aj bez veľkých ofenzívnych mien sa máme od čoho odraziť.

Najbližšie čaká na Slovensko júnový dvojzápas na ihriskách súperov. Najskôr sa predstavime 17. júna na Islande a následne 20. júna v Lichtenštajnsku. Zvyšok kvalifikácie je na programe na jeseň, ktorú odštartujeme 8. septembra ostrým duelom na domácej pôde proti Portugalsku.

Zdroj: Šport, Flashscore | Foto: Instagram, YouTube