Všetci hovoria o góle, ktorý dal Bayern Realu: Všimli ste si ten kľúčový detail? (VIDEO)

Úvodné semifinálové zápasy Ligy majstrov sú za nami a nestranný divák si v bitke štyroch veľkoklubov určite prišiel na svoje. Fanúšikovia sa najmä tešili na súboj gigantov Bayern Mníchov vs. Real Madrid.

Stretnutie kvalitou rozhodne nesklamalo a hoci mali z hry viac domáci Bavori, madridský celok vďaka svojej efektivite ukázal, že zápasy nevyhrávajú šance, ale góly. Real Madrid napokon po presných zásahoch Marcela a Asensia vyhral 2:1, aj keď skóre v 28. minúte otváral Bayern.

Pozornému divákovi pred gólom Kimmicha neušiel jeden nenápadný, no kľúčový detail, a to neuveriteľná pripravenosť podávačov lôpt v Allianz arene. Zatiaľ čo u hráčov Realu si s podaním lopty dali tradične načas, u domácich to bol úplný opak. Lopta ešte poriadne ani nebola mimo hry a v okamihu už nová letela čakajúcim futbalistom v červenom drese.

A práve tento moment sa ukázal byť ako jeden z kľúčových pri otváracom góle Joshuu Kimmicha. Po jednej z centrovaných lôpt do pokutového územia Bayernu Marcelo nezachytil loptu a tá sa dostala mimo ihriska. V okamihu, keď lopta preťala čiaru, spoza brány do rúk brankára Ulreicha letela nová. Ten okamžite rozohral a rýchlou rozohrávkou dokonale prekvapil futbalistov Realu, ktorí sa nestihli poriadne zoskupiť do obrannej pozície.

Samozrejme, Marcelo na svojej pozícii ľavého obrancu chýbal a práve do tohto priestoru prišla kľúčová prihrávka Jamesa Rodrígueza na nabiehajúceho Kimmicha. Okrem Jamesa by si tak asistenciu pri góle určite zaslúžil aj pohotový podávač lôpt.

Gól Joshuu Kimmicha na 1:0

Zdroj|Foto: Twitter