Všetko ja INAK: Marek Hamšík aj naďalej v SSC Neapol?!

Marek Hamšík je naďalej hráčom SSC Neapol. Jeho prestup sa totiž komplikuje aj ďalej a celú situáciu sťažujú aj ďalšie faktory. Všetko vysvetlil právnik slovenského stredopoliara.

Len nedávno bolo otázkou času, kedy sa uskutoční oficiálny prestup Mareka Hamšíka do Dalian Aerbin FC. Dohoda však viazne medzi oboma klubmi a tréner Carlo Ancelotti mal dať čínskemu celku ultimátum.

“Výsledok tejto transakcie je stále neistý. Medzi Čínou a Talianskom je posun 8 hodín. Je tam však aj iný spôsob uvažovania a to robí rokovania čoraz zložitejšími. Kľúčové sa v takýchto obchodoch zdajú ekonomické aspekty. Všetko je v štádiu riešenia, no tréner Carlo Ancelotti dal Číňanom ultimátum, že buď splnia požiadavky Neapola, alebo celý obchod padne,” vyjadril sa právny zástupca “Marekiara” Grassani pre Radio CRC.

Ako sme už skôr avizovali, celý problém spočíva aj vo finančnej stránke a to vo výške a forme odstupného. Celú situáciu navyše skomplikoval aj ďalší fakt. Vedenie čínskeho klubu totiž odvolala z pozície hlavného trénera Bernda Schustera a nový tréner môže mať celkom odlišnú filozofiu a pohľad na vec.

Zdroj: Football-italia.net | Foto: Twitter