Všetko má byť inak: TOTO je vraj skutočný dôvod, prečo Zidane odišiel z Realu!

Len prednedávnom sa Zinedine Zidane opäť nezmazateľne zapísal zlatými písmenami do histórie futbalu. Ako prvému trénerovi v dejinách sa mu totiž podarilo získať trofej Ligy majstrov trikrát po sebe.

Po niekoľkých turbulentných obdobiach a pravidelných výmenách trénerov sa zdalo, že Real Madrid konečne našiel muža, ktorý na lavičke vydrží niekoľko dlhých rokov. Za dva a pol roka v pozícii hlavného trénera totiž dokázal získať fantastických 9 trofejí. 31. mája 2018, teda len 5 dní po skompletizovaní víťazného hattricku v Lige majstrov, však Zinedine Zidane oznámil svetu nečakanú správu – v úlohe kouča  “Bieleho baletu” dobrovoľne skončil.

Podľa vlastných slov, aby mohol klub naďalej vyhrávať, potrebuje zmenu či dokonca inú metodiku. Podľa španielskeho denníka Sport je však za odchodom 45-ročného Francúza niečo viac. Periodikum tvrdí, že Zidane odchádza z rovnakého dôvodu, pre aký odišiel z Barcelony Pep Guardiola v roku 2012.

Hlavným dôvodom jeho odchodu z Realu má byť dusná atmosféra v kabíne, ktorá vyplývala z toho, že hráči i tréner sú ľudovo povedané sami sebou prejedení. Zidane vraj teda spravil najlepšie, čo mohol. Rovnako ako Guardiola, vedel, že v kabíne by skôr či neskôr nastala anarchia. Ako hráč i tréner neraz dokázal, že je rozumný muž a z klubu tak mal odísť ešte predtým, ako v tíme vypukla kríza. Či však za dobrovoľným, no nečakaným ochodom Zidana z lavičky kráľovského veľkoklubu bola naozaj napätá atmosféra v šatni, vedia zrejme len hráči a samotný kouč….

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter