Výborná SPRÁVA: O hráča HC Slovan Bratislava je záujem v NHL!

0
1

V posledných rokoch začalo slovenské zastúpenie v Kanadsko-americkej Národnej hokejovej lige rapídne ustupovať. Napriek tomu má Slovensko niekoľko potencionálnych nádeji, ktoré by v budúcnosti mohli nazrieť aj do najprestížnejšie hokejovej ligy sveta a jedna z nich pôsobila túto sezónu v KHL.

HC Slovan Bratislava zažil katastrofálnu sezónu. Sezóna 2018/2019 mu vyniesla v tabuľke posledné miesto s biednymi 33 bodmi. Napriek tomu je tu jeden hráč, ktorý ju hodnotí pozitívne.

Ako uvádza Šport.sk, Adam Liška povedal v rozhovore pre SITA že nečakal toľko priestoru a tieto cenné skúsenosti medzi mužmi mu pomohli aj na MS juniorov, kde patril k najlepším hráčom slovenského výberu.

Budúcnosť len 19-ročného útočníka je teraz otvorená. Tímu z hlavného mesta Slovenska sezóna skončila a mladik sa musí rozhodnúť kam ďalej. Rád by totiž podľa jeho slov zabojoval o účasť na domácich MS v hokeji 2019.

O slovenského reprezentanta je taktiež záujem aj v zámorí. Ako píše Šport.sk, Liška sa priznal že za ním po Kaufland Cupe prišiel pán z Philadelphie. Ten ho podľa slov hráča mal sledovať už dlhšiu dobu. Útočník HC Slovana Bratislava má tiež komunikovať so skautmi. Nerobí si však žiadne nádeje, keďže nechce ostať sklamaný a počká ako sa vyvinie draft. Každopádne, Adamovi Liškovi prajeme, aby sa mu jeho ambícia hrávať NHL podarila!

Zdroj: Šport.sk | Foto: Facebook