Vydreté peniaze: Túto obrovskú SUMU zarobil Višňovský v NHL!

Bol jedným z pilierov slovenskej hokejovej reprezentácie, avšak patril aj medzi nenápadné hviezdy Národnej hokejovej ligy. Jeho kariéru síce v NHL pravdepodobne ukončil nešetrný zákrok Wilsona, avšak napriek tomu si stihol prísť “Višňa” v zámorí na slušný balík peňazí.

V základnej časti najprestížnejšej hokejovej ligy sveta odohral bývalý elitný obranca 883 zápasov, v ktorých nazbieral dovedna 495 bodov (128+367). V Play-Off pridal len 28 duelov so ziskom 8 bodov. Bodov aj strelecky sa mu najviac darilo v sezóne 2010/2011, keď si v drese Anaheim Ducks v 81 zápasoch pripísal na konto až 68 bodov (18+50).

Pokiaľ ide o platové podmienky, svoju najlukratívnejšiu zmluvu podpísal bývalý hokejový reprezentant  v roku 2007 z Los Angeles Kings a to na 5 rokov v hodnote 28 miliónov dolárov. Svoj posledný kontrakt v zámorí podpísal Višňovský v roku 2013 s New York Islanders na 2 roky, ktoré mu vyniesli 9,5 milióna dolárov.

Počas svojej bohatej kariéry si tento obranca s ofenzívnymi chúťkami a fantastickou strelou príklepom zarobil v zámorí podľa portálu CapFriendly.com dovedna viac ako 44,5 milióna amerických dolárov. Každopádne, treba pripomenúť že hovoríme o nezdanenej čiastke, avšak napriek tomu ide nie len o kvalitnú, ale hlavne zaslúženú sumu.

Zdroj: Eliteprospects.com, CapFriendly.com | Foto: YouTube, Twitter, Facebook