Vyjadrenie vedenia klubu: Veľmi tvrdá rana pre fanúšikov Barcelony!

Jedna rana za druhou. Aj tak by sa dali nazvať posledné mesiace pre fanúšikov slávneho veľkoklubu FC Barcelona. Nemalou ranou, avšak vzhľadom na posledné udalosti aj dosť očakávanou, je vyjadrenie kompetentných predstaviteľov celku z Camp Nou.

Všetko to odštartovala minulá, nie práve vydarená sezóna, veď Barcelona po viac než desaťročí nezískala žiadnu trofej. Následne prišlo absolútne spackané letné počínanie si na prestupovom trhu, keď sa namiesto rozumnej obmeny kádra dookola riešilo prakticky len (ne)zotrvanie Lionela Messiho v klube. Nie práve radostný je pohľad na tabuľku La Ligy, kde má Barca po šiestich zápasoch len osem bodov, pričom aktuálne tiahne sériu štyroch duelov bez víťazstva.

Ako posledný úder muselo vyznieť pre fanúšikov vyjadrenie dočasného prezidenta o tom, že klub je vinou ekonomickej krízy vyvolanej pandémiou koronavírusu na pokraji bankrotu, pričom riešení nie je veľa. S tým súvisí aj najnovšie vyjadrenie kompetentných.

„V túto chvíľu sú nevyhnutnými krokmi a činmi tie, ktoré zaručia zachovanie bežných činností klubu, medzi ktoré získavanie nových hráčov rozhodne nepatrí,“ citoval vyjadrenie denník Marca. Avizované januárové príchody Memphisa Depaya či Erica Garciu tak majú byť veľmi nepravdepodobné, podobne ako získanie iných futbalistov, ktorí by boli schopní zaradiť sa do základnej zostavy.

Bude sa tedamusieť Ronald Koeman popasovať v tejto sezóne len so súčasnou zostavou, nebodaj ešte počítať s jej oklieštením? Ak áno, dá sa očakávať, že Barcelona si v budúcej sezóne napríklad nezahrá Ligu Majstrov, keďže aktuálna zostava rozhodne nepôsobí dojmom, že by TOP4 mala byť pre ňu samozrejmosťou? Môže sa zopakovať sezóna 2002/03? Zrejme sa budeme musieť nechať prekvapiť, ako to celé dopadne.ronald koeman

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter