Výkon to nebol najlepší: TOTO ale vyzdvihol Craig Ramsay!

Stále sme v hre o postup. Proti Slovinsku, ktoré po šiestej prehre v rade opäť po jedinom roku opúšťa elitnú divíziu, sme sa ale na víťazstvo 1:0 poriadne nadreli a chvíľami nás dostal súper pod tlak.

„Som rád, že máme tri body. V istých častiach zápasu sme hrali dobre my, v iných zase oni. Dávali sme im ale príliš veľa priestoru a času,“ poukázal Ramsay na nedostatky svojho tímu.

„Páčilo sa mi ale, že veľa našich hráčov blokovalo strely, Kudrna a Sukeľ boli v tomto brilantní. Hrivíkova lajna dala gól a hrala skvelo, ale Kudrna a Sukeľ robili možno tie menej viditeľné, ale taktiež dôležité veci,“ vyzdvihol spoluhráčov z Litvínova, ktorí hrali spolu proti Slovinsku v tretej formácii.

Skúsený kanadský tréner dodal, že na šampionáte nie sú slabé tímy, ako niektorí fanúšikovia zvyknú označovať práve Slovincov, Rakúšanov, Talianov, Kazachov a ďalšie tímy z pomedzia elitnej a 1A divízie. Nie sú tu slabé tímy a ľahké zápasy. Keď spravíte pár chýb, tak sa vám môže stať, že zrazu prehrávate. Tak, ako sa nám to stalo proti Kazachstanu. Dnes sa nám to nestalo, čo je ten lepší prípad,” povedal.

Slovensko čakajú po dni voľna tri krušné chvíle v utorok. Najskôr od 11:20 duel proti Nórsku, ktorý musia naši hráči pre uchovanie nádeje na postup vyhrať v riadnom hracom čase, následne v prípade úspechu príde “nepríjemné čakanie” na duel Lotyšska proti Švajčiarsku a napokon budeme tŕpnuť, či zatiaľ 100-percentní Švajčiari duel proti domácemu celku zvládnu za tri body.

Ak áno, čaká nás štvrťfinálový duel proti Švédsku alebo USA. Ich vzájomná konfrontácia je na programe v utorok od 15:20, Švédi však dovtedy musia získať aspoň bod proti Dánom, inak ich šanca na prvenstvo v skupine vyhasne.

Postupová matematika Slovenska sa vyjasnila: Máme poslednú šancu!

Zdroj: Šport | Foto: Instagram