Vykopli Slováka, teraz šokujúco hrajú o záchranu: “Bola to chyba!”

Toto sa im teda absolútne nepodarilo. Ak chce klub urobiť v družstve poriadny prievan a revolúciu, mal by veľmi dobre zvážiť predaj akéhokoľvek hráča. V poprednom nemeckom klube to absolútne nezvládli a teraz na to tvrdo doplácajú.

Aktuálna sezóna je pre Herthu Berlín mimoriadne katastrofálnou. Pred dvoma sezónami boli totiž do klubu naliate veľké peniaze od bohatého investora Larsa Windhorsta. Ten chcel z Herthy vybudovať konkurencie schopný veľkoklub v Nemecku i Európe. Akosi to však nefunguje a v tejto sezóne to vyzerá skôr na zostup z Bundesligy ako boj o Ligu Majstrov. Hráčske mená ako Tousart, Piatek, Lukebakio, Cunha, Cordóba či Schwolow vyšli Berlínčanov na viac ako 110 miliónov eur. Zo spomínaných nelacných hráčov sa chytili tak akurát útočníci Cunha a Lukebakio.

Aby toho nebolo málo, Hertha z klubu predala viaceré mená, ktoré boli v predchádzajúcich sezónach jej oporami. Dotklo sa to aj slovenského záložníka Ondreja Dudu. Toho mal v nemilosti kontroverzný Jürgen Klinsmann, na čo nadviazal nový kouč BSC pred touto sezónou, Bruno Labbadia. A tak si Dudu vyhliadol Kolín, ktorý kúpil rodáka zo Sniny za 7 miliónov eur. Po sérií neúspechov v tejto sezóne a otrasnom 16. mieste v tabuľke, vymenila v tejto sezóne Hertha trénera Labbadiu. Toho nahradil staronový kouč Pál Dárdai, ktorý má za úlohu zachrániť klub v elitnej súťaži.

Maďarský tréner však teraz ostro skritizoval počínanie si Herthy na prestupovom trhu v predchádzajúcom období. Nevynechal ani spomínaného Slováka, ktorý mu v tíme teraz citeľne chýba. Nie je to chyba (nových) hráčov, keď za nich kluby minú toľko peňazí a nakoniec nebudú môcť fungovať v Bundeslige od prvého dňa. Vedad Ibišević, Per Skjelbred, Salomon Kalou, Ondrej Duda, Karim Rekik: myslím si, že sú to skvelí futbalisti. V šatni i na ihrisku boli vedúcimi hráčmi,” vyslovil sa 44-ročný Maďar.

Podľa neho bola prestavba kádra urobená príliš radikálne a unáhlene. „Povedzme to tak, že by ste chceli postaviť dom so špičkovými technológiami, ale elektrický systém ešte nebol vymenený a nebol pre tento dom dosť dobrý.“ Inými slovami, skúsenosti a mentalita sú teraz chýbajúcimi prvkami v kádri Herthy. Čo sa týka Dudu, ten taktiež bojuje o záchranu so svojím Kolínom. Tam však hrá kľúčovú úlohu a rozhodne patrí medzi ťahúňov tímu. Nakoniec z toho môže byť nervydrásajúci boj o záchranu do posledného kola práve medzi Ondrovými klubmi.

Zdroj: Fussballtransfers.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter