Výkupenie pre Umtitiho: Jeho hosťovanie môže byť paradoxom!

Francúzsky stopér Samuel Umtiti, ktorý mal potenciál byť jedným z najlepších na svete, sa dostal do veľmi zlej pozície. V Barcelone sa stal absolútne nechceným, no pre jeho vysoký plat sa ho má klub problém “zbaviť”. V aktuálnom ročníku neodohral zatiaľ ani minútu a preto bude preňho akýkoľvek presun vykúpením.

Čo je ale v túto chvíľu pomerne paradoxné? Meno klubu, ktorý ho chce získať formou hosťovania. Lisabonská Benfica prišla pred pár dňami do konca sezóna o svojho stopéra Lucasa Verissima a práve Samuel Umtiti by sa tak mal podľa médií stať náhradou za dlhodobo zraneného Brazílčana.

Umtiti by tak v portugalskom veľkoklube mohol “spoluvytvoriť” pomerne zaujímavý, no najmä veľmi zvučný stopérsky trojlístok, veď by dopĺňal niekdajšie hviezdy Premier League Jana Vertonghena a Nicolasa Otamendiho.

Najväčším paradoxom Umtitho hosťovania v Benfike by ale mohla byť skutočnosť, že si na úkor jeho súčasných spoluhráčov z FC Barcelony môže na jar zahrať Ligu Majstrov. V jednej zo skupín sa totižto práve medzi týmito dvomi klubmi rozhoduje o druhom postupujúcom. Tým prvým je suverénny Bayern Mníchov.


Zdroj: Football-espaňa.net | Foto: Twitter/FC Barcelona