VÝPREDAJ: Real Madrid zarobí na predaji hráčov OBROVSKÝ BALÍK!

Viaceré avizované letné odchod z kádra Realu Madrid by nemuseli znamenať len zmenu v kabíne. Viacerí hviezdni hráči totiž majú vysokú trhovú hodnotu a tak by sa značne posilnila aj pokladnica klubu a to o poriadne tučný balík.

Posily pred novou sezónou budú s určitosťou náročnou finančnou záťažou pre klubovú pokladnicu madridského celku. Špekuluje sa však o viacerých odchodoch, ktoré by to mohli vykompenzovať.

Z menej vyťažených hráčov sa hovorí o možnom odchode Jesúsa Valleja, ktorý je cenený na 10 miliónov eur. Málo priestoru dostáva aj Mariano, ktorý by mohol odísť za približne 20 miliónov. Z prestupu Kovačića, ktorý je aktuálne na hosťovaní v Chelsea FC by klub mohol zarobiť približne 50 miliónov eur.

Hosťovanie končí a v prípade Jamesa Rodrígueza. Ak by si ho v Bayerne Mníchov chceli ponechať, musia uhradiť čiastku 42 miliónov eur. Svoj možný odchod z klubu avizoval aj Raphaël Varane, za ktorého prípadný prestup by Real Madrid požadoval minimálne 100 miliónov eur, presne ako v prípade Garetha Balea.

Celkovo by si tak “Biely balet” mohol na prípadnom predaji viacerých hráčov prilepšiť o viac ako 300 miliónov. Denník AS však špekuluje aj nad možným odchodom Isca, Kroosa a Marcela, čo by znamenalo výslednú sumu presahujúcu 500 miliónov eur.

Zdroj: As.com | Foto: Twitter