Vysnívaný prestup? Neapol blízko podpisu 40-miliónovej hviezdy!

SSC Neapol nekúpil v tomto prestupovom období nejakú veľkú hviezdu. Za najväčšiu posilu sa dá považovať 28-ročný obranca Konstantinos Manolas, ktorý prišiel z AS Rím za 36 miliónov eur. Teraz sa však rysuje prestup ofenzívnej hviezdy.

“Partenopei” posilňovali v tomto lete predovšetkým defenzívu. Okrem Manolasa prišiel do tímu 19-ročný stredopoliar Eljif Elmas z Fenerbahce za 16 miliónov eur, gólman Alex Meret opustil Udinese za 22 miliónov eur, pravý obranca Giovanni Di Lorenzo z Empoli za 8 miliónov eur a gólmani David Ospina a Orestis Karnezis za dokopy 6 miliónov eur. Suma sumárom, 88 miliónov eur nalial tím Carla Ancelottiho do defenzívnych posíl. Teraz by však malo prísť k veľkému utrácaniu za ofenzívnu hviezdu.

Konkrétne sa jedná o 24-ročného Hirvinga Lozana z PSV Eindhoven. Ten sa v minulej sezóne výrazne zviditeľnil, keď si v 40 súťažných dueloch pripísal na svoje konto 21 gólov a 12 asistencií. Spolu so Stevenom Bergwijnom, po ktorom je takisto veľký dopyt v Európe, vytvoril mexický krídelník úderný dvojzáprah v holandskej Eredivisie. Teraz by mal rodák z Mexika City urobiť posun vo svojej kariére a zamieriť do tímu Serie A. Za Lozana by sa malo z neapolskej kasy odrátať 42 miliónov eur.

hirving lozano

Zdroj: Calciomercato.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter