Výzva pre Kloppa? Dychberúca vizitka Alexa Fergusona!

Súčasný Liverpool je pre mnohých jedným z najlepších tímov, aký videli v ostatných rokoch na futbalových trávnikoch. Ak si však porovnáme jeho prácu s tým, čo dokázal Alex Ferguson v Manchestri United, nemecký manažér zatiaľ vyzerá len ako “nádejný študent”.

Klopp začal svoje pôsobenie na lavičke Liverpoolu od 9. kola sezóny 2015/16, v ktorej napokon LFC obsadil ôsme miesto. V ostatných sezónach prichádzalo postupné zlepšovanie (dve štvrté a následne jedno druhé miesto, hoci s 97 bodmi) a aktuálne je tento klub absolútne dominantný a snáď len zrušenie ročníka ho môže obrať o zaslúžený titul.

Mnohí si Alexa Fergusona pamätajú ako fenomenálneho manažéra, ktorý dve desaťročia držal Manchester United na tróne. Práve pre fanúšikov odvekého rivala z Liverpoolu to boli “ťažké časy”, keďže práve nástup Fergusona postupne The Reds poslal do ústrania.

Steven Gerrard
Legendárny Steven Gerrard nikdy nezodvihol aj vďaka nadvláde ManUtd trofej pre víťaza Premier League

Istá paralela medzi Kloppom a Fergusonom tu ale je. Veľa fanúšikov nevie, že aj škótskej legende trvalo, kým začal sláviť úspech za úspechov. V prvých štyroch sezónach pod vedením Fergusona sa jeho zverenci hneď trikrát nezmestili do TOP10! Optimizmus možno dodávalo len jedno druhé miesto zo sezóny 1987/88. Začiatkom 90-tych rokoch avšak nastal zlom a Manchester United obsadil šieste a následne druhé miesto. Následne sa súťaž premenovala na Premier League a nasledovný obrázok rozpráva vlastný príbeh. Celých 19 sezón (a s tou 1991/92) až 20 nepretržite v TOP3, z toho 13 krát majstrovský titul.

Môže byť práve toto dôvodom, prečo by sa mal Jurgen Klopp pokúsiť zotrvať v Liverpoole čo najdlhšie? Trošku “odradzujúce” môže byť, že ak by chcel Nemec ukončiť 20-krát v rade sezónu v TOP 3, a teda dorovnať Fergusona, stať by sa tak mohlo až v roku 2038!

Foto: Twitter