Vzbura klubov v zámorskej NBA: Tímy odmietajú kontroverznú inováciu!

NBA v spolupráci so značkou Nike predstavili nové dresy pre všetkých 30 tímov zámorskej basketbalovej ligy. Medzi nimi sa našli nadšenci, ale aj odporcovia zmeny.

Nový dizajn dresov s názvom “Statement uniforms” predstavili minulý piatok hráči jednotlivých tímov na tlačovej konferencii. Neprešiel ani týždeň a medzi tímami sa našli výnimky, ktoré odmietajú nové dresy. Približne polovica z 30 nových vzorov je v podstate rovnaká ako tá, ktorú už nosili. Takže ak ste očakávali, že tímy Hawks, Bulls, Grizzlies, Heat, Bucks, či Wizards, budú mať nové dresy ste na omyle.

Tieto tímy sa totiž rozhodli držať starej verzie a odmietajú nové prevedenie. V niektorých prípadoch prišlo len k extrémne malej zmene dizajnu, ktorú si väčšina fanúšikov ani nevšimne. I keď má liga jednotného sponzora, tak to neznamená, že každý tím príjme nové dresy. Niektoré tímy majú totiž svojich vlastných návrhárov, s ktorými sú spokojné. Zdá sa, že polovica NBA tímov sa drží toho svojho, a preto odmietli alternatívne návrhy.

Tu je výber piatich najlepších dresov, ktoré tímy prijali:

1. Golden State Warriors

2. Denver Nuggets

3. Indiana Pacers

4. New York Knicks

5. Utah Jazz

Zdroj: Espn.com, Twitter | Foto: Twitter