Weissovci: Mladší žasol z talentu, starší vyjadril jasnú vieru!

Bratislavský Slovan konečne zabral v skupinovej fáze Konferenčnej ligy naplno, a to v zápase, kde, paradoxne, bodovať “nemal”. Na pôde švajčiarskeho veľkoklubu ale dokázal streliť dva góly a neinkasoval.

Po zápase neskrývali nadšenie ani veľké osobnosti Slovanu, a síce otec a syn Weissovci. „Taký talent tu dlho, veľmi dlho nebol. Konečne mnohí pochopili jeho myšlienky,“ povedal mladší Weiss na adresu Chakvetadzeho, ktorého do klubu dotiahol jeho otec. Podľa neho to bola len otázka času, keďže pred zraneniami bol už ako 18-ročný hviezdou doma v Gruzínsku a záujem mali oňho aj veľkokluby.

Slovan včera zvláda svoju misiu, obrazne povedané, na 75%, keďže pred dvojzápasom proti Baselu si vytýčili ako cieľ štyri body. Tri z nich sú “doma”, no to neznamená, že nebude chcieť náš zástupca zopakovať výkon a aj výhru aj v “odvete”. „Verím, že bude zase vypredané,“ zdôveril sa tréner Weiss pred budúcim štvrtkom, keď výkop v Bratislave je na programe 18:45. Už teraz je vraj predaných cez 11 tisíc lístkov.

„Prišli sme sem dobre naladení s novými ľuďmi okolo nás. S ľuďmi, ktorých veľmi dobre poznám. Aj väčšina kabíny. Sú profesionáli, legendy klubu. Určite aj to zohralo rolu v dobrom slova zmysle,“ dodal Weiss mladší na margo toho, že hráči sa určite snažili vyhrať aj pre Robov Vitteka a Tomascheka, nové v tváre vo vedení bratislavského celku.

Úplne iný Slovan: Bazilej k ničomu nepustil. Šance na postup sú tak výrazne vyššie!

Zdroj: Šport | Foto: Instagram/ŠK Slovan Bratislava