WOW: Pozrite, čo sa podarilo Liverpool aj napriek “tradícii”!

Futbalisti Liverpoolu majú po dvoch kolách anglickej Premier League plných šesť bodov. Po tom, ako zvíťazili na pôde Chelsea, ich bude pre zmenu čakať domáci zápas proti taktiež 100-percentnému Arsenalu. Medzitým si však ešte urobili zverenci Jurgena Kloppa chuť.

Vo štvrtok 24. septembra totižto vstúpili aj do ďalšej súťaže – ligového pohára známeho aj pod názvom EFL Cup. Ich súperom bol síce Lincoln z tretej najvyššej súťaže. no v pohároch je to vždy tak trošku lotéria a každoročne sme svedkami mnohých prekvapení. Navyše, Klopp verný svojej “tradícii”, mohol vystaviť Liverpool hrozbe vypadnutia. Podobne ako v minulých rokoch totižto domáce poháre berie, aspoň čo sa zostáv týka, na ľahšiu váhu.

Do základu tentokrát zaradil jediného hráča, ktorý bol aj v nedeľu proti Chelsea v štartovacej jedenástke. Bol ním stopér Virgil van Dijk. Ani zjavne obmenená zostava však proti Lincolnu, ktorý bol v aktuálnej sezóne naprieč všetkými súťažami 100-percentný (4 zápasy, 4 výhry, skóre 11:2), nezaváhala. Ba priam excelovala. LFC zvíťazil vysoko 2:7, pričom Klopp už cez polčas stiahol aj van Dijka. Do zápasu naskočil neskôr aj debutant Jota, do streleckej listiny sa ale zapísať nestihol.

O góly hostí sa postarali Minamino a Jones (dvakrát), Shaqiri, Grujić a Origi (po raz). 2-gólový Curtis Jones sa stal aj podľa známej fanpage Thisisanfield.com hráčom zápasu s hodnotením 9/10, nasledoval ho Shaqiri 8/10. A paradoxne, v ďalšom kole, ktoré je na programe už budúci týždeň, sa LFC stretnú s Arsenalom, ktorému budú čeliť aj v pondelok v domácej lige.

Zostrih zo zápasu:

Zdroj: Thisisanfield.com | Foto: Twitter | Video: YouTube/FOOTDZ, Streamable.com