WOW: Pozrite na najlepšiu zostavu PSG všetkých čias!

PSG je v súčasnosti jedným z najbohatších futbalových klubov sveta, pričom v sezóne 2019/20 sa po prvýkrát dostali Parížania do finále Ligy Majstrov. V ňom po rovnocennom výkone napokon podľahli Bayernu a tak na premiérovú trofej z najprestížnejšej súťaže v Európe stále čakajú.

PSG vyhralo sedem z posledných ôsmych ročníkov Ligue 1, z toho štyrikrát získalo francúzske double. Niet divu, keď rozpočet tohoto klubu suverénne presahuje svojich konkurentov. My sme sa avšak pozreli na to, akí hráči obliekali jeho dres aj v minulosti a vytvorili TOP zostavu PSG všetkých čias, resp. TOP zostavu po roku 2000.

Hráčov do nej sme nominovali na základe ich kariér, a teda nielen výkonov v drese parížskeho giganta. V tejto jedenástke nechýbajú ani niekoľkí súčasní hráči, no väčšina z nich dnes už na súpiske PSG nie je.

TOP zostava PSG:

Trio Neymar, Mbappé a Marquinhos dopĺňajú historicky najlepší strelec klubu Edonson Cavani, legendárny Ibrahimović, barcelonské legendy Ronaldinho, Dani Alves a Maxwell, “Kantého predchodca” Makélélé, známy aj z Realu Madrid, dlhoročný kapitán Thiago Silva, a v neposlednom rade možno najuznávanejší brankár histórie Gianluigi Buffon. To je ale zostava!

Z hráčov spred roku 2000 by bol avšak hriech nespomenúť jedného z najuznávanejších afrických futbalistov všetkých čias a zároveň súčasného prezidenta Libérie – Georga Weaha, ktorý za PSG nastúpil v rokoch 1992-1995 do 138 duelov. strelil 55 gólov a podieľal sa na zisku štyroch trofejí.

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter, Chosen11.com