WOW: Takto by vyzerala kombinovaná TOP zostava V4!

Oblasť strednej Európy známa ako Vyšehradská štvorka, skrátene V4, je skupina štátov, do ktorej patria Slovensko, Poľsko, Česko a Maďarsko. Ako by to vyzeralo, ak by tieto štáty mali vytvoriť najlepšiu možnú futbalovú zostavu?

Aby sme predišli nejakému nadržiavaniu napríklad našim reprezentantom, ako kritérium kvality sme zvolili hodnotenia futbalistov v hre FIFA20. Do ideálnej jedenástky by sa nedostal ani jeden maďarský hráč, ktorý na rozdiel od obdobia po prvej svetovej vojne nepredstavujú nijakú výraznejšiu hrozbu.

Najväčšie zastúpenie má poľská reprezentácia so šiestimi hráčmi, Slovensko by prispelo tromi a Česko dvomi hráčmi. Čo je však veľmi zaujímavé, disponovali by sme predovšetkým veľkou konkurenciou na poste brankára. Hoci už aktívnu kariéru ukončil jeden z najlepších brankárov 21. storočia Petr Čech, stále V4 má šesticu brankárov s hodnotením 80+ (Wojciech Szczęsny 86, Péter Gulácsi 85, Jiří Pavlenka 84, Łukasz Fabiański 82, Tomáš Vaclík 81, Martin Dúbravka 80). Naopak, najhoršie to vyzerá na poste ľavého obrancu,

TOP zostava V4

A-tím

B-tím

Foto: Twitter, Chosen11.com