WOW: Toto bol zrejme najlepší treťoligový tím všetkých čias!

Pod pojmom “3. liga” si väčšina z nás predstaví nejakú tú amatérsku či poloprofesionálnu súťaž, z ktorej sa len málokto raz presadí niekde medzi elitou. Nehovoriac o tom, že to zvládne nejaká skupinka hráčov súčasne. Aj preto by bolo možné nazvať Southampton FC zo sezóny 2009/10 najlepším treťoligovým tímom histórie, hoci paradoxne v anglickej League One vtedy jeho hráči obsadili až 7. miesto.

“Svätci”, ako znie prezývka tohoto tradičného anglického celku, strávili obdobie medzi rokmi 1977 a 2005 medzi domácou elitou. Stropom boli dve 2. miesta (1978 a 1984). Následne však zažil klub horšie obdobie a v roku 2009 z 23. miesta zostúpil z 2. ligy a po prvýkrát od roku 1960 sa ocitol v tretej najvyššej súťaže. V sezóne 2009/10 obsadili Saints spomínané 7. miesto a následne dvakrát v rade postúpili a dodnes figurujú medzi elitou

Práve po zostupe sa začalo pod vedením Alana Pardewa, známeho aj z iných anglických celkov, formovať v Southamptone nové mužstvo. Jeho členmi sa stali aj José Fonte (v roku 2016 majster Európy s Portugalskom), Adam Lallana, Morgan Schneiderlin, Alex Oxlade-Chamberlain, Rickie Lambert či Pape Waigo N´Diaye. Samozrejme, v tíme boli aj mnohí iní hráči, no práve tí spomínaní sú určite dobre známi mnohým fanúšikom (najmä anglického) futbalu. Fantastické mená na 3. ligu, nemyslíte? 

Zdroj: Športovýmagazín.sk, National-football-teams.com | Foto: Twitter