WOW: Zostava Ajaxu, ak by sa do nej teraz vrátili všetky opory!

Ajax Amsterdam je najslávnejší a najúspešnejší holandský klub všetkých čias, pričom vplyvom peňazí, ktoré vlievajú bohatí investori do anglických, španielskych či talianskych veľkoklubov, postupom času upadol vrámci európskych pomerov do “druhej vlny”. Výnimkou bola generácia, ktorá na jar 2019 dokráčala obdivuhodným spôsobom až do semifinále Ligy Majstrov, pričom len sekundy ju delili od finále proti Liverpoolu.

Lucas Moura však v 96. minúte zavŕšil hattrick a jeden z najväčších obratov všetkých čias bol na svete. Tottenham nechal šikovným hráčom Ajaxu i ich fanúšikom len smútok v očiach. Bohužiaľ, Ajax za ostatných dvanásť mesiacov prišiel o väčšinu kľúčových hráčov a dnes už opäť môže len veriť vo vychovanie ďalšej slušnej zostavy.

My sme sa však pozreli nielen na skvelých hráčov, ktorí zdobili Ajax v sezóne 2018/19, ale aj na trošku vzdialenejšiu históriu. Vďaka tomu sme “zostavili” najlepšiu jedenástku z jeho bývalých hráčov, ktorá by dnes mohla obliecť dres holandského celku. S výnimkou brankára Onanu nie je už nik v Holandsku.

Foto: Twitter, Chosen11.com