Xabi Alonso zažil megaúspešnú kariéru. Existujú však 3 veci, ktoré v nej ľutuje!

0
1

Xabi Alonso sa len nedávno rozlúčil s aktívnou kariérou, no pokojne ho už teraz môžeme zaradiť medzi legendy svetového futbalu. No aj počas jeho bohatej a extrémne úspešnej kariéry sa vyskytli veci, ktoré tento 35-ročný Španiel ľutuje.

Bývalý španielsky reprezentant po zisku bundesligového titulu v drese mníchovského Bayernu zavesil kopačky na klinec. Okrem svojej poslednej trofeje v kariére získal napríklad 2x titul Ligy majstrov, 2x titul z Majstrovstiev Európy, 1x titul za víťazstvo La Ligy či v neposlednom rade titul majstra sveta. Aj napriek neuveriteľne úspešnej kairére sa však nájdu veci, ktoré Xabi Alonso ľutuje.

Pre denník The Times konkretizoval 3 z nich: “Možno ľutujem tri veci. S Realom Sociedad sme boli jednu výhru od víťazstva La Ligy. S Liverpoolom sme boli blízko víťazstva Premier League. S Bayernom tak blízko od výhry Ligy majstrov. Možno by to však bolo až príliš dokonalé. Možno sa dá povedať, že to ľutujem, ale je to len futbal. Keď sa obzriem späť, môžem byť šťastný, pretože som urobil, čo som chcel, diktoval som svoju cestu.”

Hoci Xabi Alonso Premier League naozaj nikdy nevyhral, víťazstva La Ligy sa predsa len dočkal. Paradoxom je, že v spomínanej sezóne 2002/2003 Real Sociedad zaostal o 2 body práve za Realom Madrid, s ktorým Alonso titul neskôr získal.

Xabi Alonso po výhre Ligy majstrov v roku 2005

Zdroj: Squawka.com | Foto: Twitter