Z jasnej veci je dráma: Tréner poprednej reprezentácie končí vo funkcii!

Nedávno bola v TOP 10 rebríčku FIFA, aktuálne jej patrí 25. priečka a po posledných zlyhaniach je bez reprezentačného trénera. Informovalo o tom vedenie futbalového zväzu.

Druhý vyhadzov behom deviatich mesiacov. To je bilancia a možno aj trénerská rozlúčka muža, ktorý odštartoval trénerskú dráhu ešte koncom 80tych rokov v rodnom Portugalsku a v roku 2016 s ním získal historické zlato na EURE.

Poľská futbalová federácia oficiálne potvrdila, že 68-ročný Fernando Santos bol prepustený zo svojej pozície len osem mesiacov po tom, ako bol do nej “nominovaný”.

Pred ním v roku 2022 zastával túto pozíciu Czesław Michniewicz, aktuálne tréner klubu Abha zo Saudskej Arábie.

Poľsko bolo do kvalifikácie o EURO 2024 žrebované z 1. koša a dostalo veľmi prijateľnú skupinu (Česko, Albánsko, Moldavsko a Faerské ostrovy). Aktuálne je však jeho postupová matematika dosť komplikovaná a je veľmi reálne, že bude musieť bojovať o dodatočnú miestenku prostredníctvom play-off vďaka Lige národov.

Fernando Santos v minulosti viedol napríklad aj FC Portu, Benfiku, PAOK alebo grécku reprezentáciu. Aká bude jeho budúcnosť, uvidíme.

Jasná vec sa mení na thriller: Poliaci ale zažívajú priam horor!

Zdroj: Twitter | Foto: Instagram