Z kádru Realu Madrid sa stáva lazaret! Aký to bude mať vplyv na výkony veľkoklubu?

Real Madrid prišiel v nabitom januárovom programe v Španielsku nielen o trištvrte roka trvajúcu neporaziteľnosť, ale pomaly si to odnáša aj zdravotný stav opôr klubu. Vzhľadom na neúprosný zápasový sled to môže mať až tragické dôsledky na ambície klubu, ktoré je prioritou je jednoducho vyhrať všetko.

Real Madrid disponuje relatívne širokou hráčskou základňou, veď minimálne osemnásť či dvadsať hráčov môže bez problému nastúpiť za A-tím a podať kvalitný výkon. Nie je však hráč ako hráč a maródka môže veľmi ľahko prekaziť plány tímu. Veď mimo hru je v súčasnosti celé spektrum hráčov. Obrovskou stratou je dlhodobé zranenie Garetha Balea, ktorý chýba už takmer dva mesiace a presná doba jeho návratu stále nie je známa. Okrem neho zostáva mimo i kreatívny Kolumbijčan James Rodriguez a krajní obrancovia Carvajal s Coentraom. Najnovšie k týmto hráčom pribudol aj motor stredu poľa Luka Modrič, pravý obranca Danilo, dlhoročná opora Marcelo a mimo je aj nekompromisný stopér Pepe. Dokonca aj samotný Cristiano Ronaldo sa sťažoval na zdravotné problémy, tie by však nemali byť vážne. Kritický je tak predovšetkým stav defenzívnej formácie, do ktorej sa už našťastie pre Real stihol vrátiť kapitán Sergio Ramos.

Čo môžme čakať od Realu Madrid? Real sa v najbližších zápasoch bude musieť spoliehať na zvyšok tímu, ktorý je síce stále kvalitný, no vzhľadom na maródku značne obmedzený. Hlavne absencia všetkých krajných obrancov je nepríjemná a klub musí improvizovať.

Už v stredu 25. januára sa Real bude pokúšať o postup cez Celtu Vigo do semifinále pohára Copa del Rey, a to aj napriek prehre 1:2 v prvom z dvojice zápasov. Minimálna strata hovorí, že postup je stále reálny, no Real to bude mať poriadne náročné. Následne ho čaká sled súbojov v domácej lige, kde je jeho náskok na Sevillu len jednobodový. “Biely balet” má však zápas k dobru. Ak Real zvládne najbližšie zápasy, ďalšiu psychickú vzpruhu môže dostať už vo februári, keď lekári očakávajú návrat Danila, Coentraa a Modriča.

Netreba však zabúdať na to, že o necelý mesiac začína vyraďovacia fáza Ligy majstrov, kde Real obhajuje titul. Problémom môže byť predovšetkým to, že za najbližších päťdesiat dní čaká na klub dvanásť zápasov a do konca sezóny tento trend veľmi nezvoľní. Pri nedostatočnej rotácii hráčov a momentálnych zdravotných patáliách sa sen o tituloch v tejto sezóne môže Realu pred očami veľmi rýchlo rozplynúť. Otázku, či Zidanov klub zostane v hre o všetky trofeje až do samého záveru sezóny, môže zodpovedať už odveta Španielskeho pohára o dva dni proti Celte Vigo.

Najbližšie zápasy Realu Madrid:

25.01. Celta Vigo Real Madrid Copa del Rey
29.01. Real Madrid Real Sociedad La Liga
05.02. Celta Vigo Real Madrid La Liga
11.02. Osasuna Real Madrid La Liga
15.02. Real Madrid Neapol Champions League
18.02. Real Madrid Espanyol La Liga

 

[poll id=”17″]

Zdroj: Evysledky.com | Foto: Facebook, Soccermaniak.com