Z KHL NIKTO, ZO ZÁMORIA OTÁZNIKY: NAJZAUJÍMAVEJŠIE MENÁ SR NA MS 2023!

SZĽH vydal stanovinsko o neúčasti hráčov z KHL na MS 2023, ktoré sa budú hrať v máji v Lotyšsku a Fínsku. V Rusku máme troch kvalitných brankárov a piatich hráčov do poľa s potenciálom reprezentovať.

V NHL máme len pár hráčov a je otázne, kto z nich vôbec príde na šampionát. V lepšom prípade Martin Féherváry a Adam Ružička, šanca je aj na príchod niekoľkých mien z pomedzia NHL a AHL ako Pavol Regenda, Marián Studenič či Miloš Kelemen. V prípade konca sezóny prisľúbil účasť aj Šimon Nemec, možno sú v hre i hráči z juniorskych zámorských súťaží.

My sme sa však pozreli na to, ktorí Slováci hrajú v popredných európskych súťažiach. No, ak nehovoríme o tých, čo hrajú v Česku, z ktorého by sme mohli mať kľudne viac ako tretinu tímu, nie je ich práve najviac. Ktorí sú to?

ROZHODNITE AJ VY: KTO TVORÍ NAJLEPŠIU PÄŤKU SLOVENSKEJ HISTÓRIE?

Vo Švédsku pôsobí v najvyššej súťaži trio útočníkov Marek Hrivík, Peter Cehlárik, Marcel Štefančík. Posledný menovaný väčšinu sezónu strávil v juniorke a medzi mužmi neziskal ani bod v šiestich dueloch. V druhej najvyššej súťaži sú talentovaní utočníci Dalibor Dvorský a Alex Dvorský.

Vo Fínsku máme len útočníka Pavla Skalického, zatiaľ čo trio dostupných hráčov nám ponúka švajčiarska liga. Veľkou posilou bude v prípade účasti obranca Martin Gernát, okrem neho aj útočník Martin Bakoš a taktiež bývalá veľká nádej Richard Pánik, ktorý vo Švajčiarsku hosťoval a je kmeňovým hráčom NY Islanders.

Ak by títo všetci menovaní prejavili záujem reprezentovať a boli aj zdravotne v poriadku, zložili by sme z nich prakticky tri útoky, no sme bez brankárov a s jediným obrancov. To znamená jediné, aj keď príde možno niekoľko hráčov zo zámoria, veľkú časť tímu budú tvoriť hráči z Česka a prípadne i našej ligy.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Marko Daňo (@danomarko)

Zdroj: Športový Magazín | Foto: Instagram