Za nosenie dresu Barcelony môžete vyfasovať mastnú pokutu a 15 rokov basy!

0
2

Španielsky veľkoklub FC Barcelona síce bude od novej sezóny na dresoch nosiť meno nového sponzora, avšak dres s ich starým sponzorom Qatar Airways vám môže narobiť nemalé problémy.

Prednedávnom svet obletela správa, že Saudská Arábia, Egypt a Bahrajn prerušili všetky diplomatické vzťahy s Katarom po tom, ako tento štát obvinili z terorizmu a podporovania ISIS. Saudská Arábia však zašla so sankciami tak ďaleko, že zakazuje akúkoľvek propagáciu Kataru v krajine a to sa, samozrejme, vzťahuje aj na dresy Barcelony, na ktorých sa vpredu vyníma veľké logo katarských aeroliniek.

Podľa Sky Italia tí, ktorých pristihnú týmto spôsobom propagovať Katar, budú čeliť pokute vo výške 135 tisíc € a až 15-ročnému väzeniu. Podobný zákaz môžu prijať aj ostatné krajiny, ktoré prerušili styk s Katarom, konkrétne Spojené arabské emiráty, Jemen, Bahrajn či Egypt. Ak sa teda chystáte navštíviť Saudskú Arábiu, určite si neobliekajte dres Barcelony z rokov 2013-2017, kedy boli hlavným sponzorom Kataláncov Qatar Airways.

Problémy so sankciami sa môžu dotknúť aj Paríža Saint-Germain, ktorých vlastníci taktiež pochádzajú z Kataru. Hlavným sponzorom tohto klubu je totiž letecká spoločnosť Emirates zo Spojených arabských emirátov. Tie na základe sankcií stopli všetky lety medzi týmito dvomi arabskými krajinami. Francúzsky klub však prípadné problémy poprel a finančné straty neočakáva.

Zdroj: Squawka.com, Cnbc.com | Foto: Twitter