Za Real odohral 528 zápasov: Aká bude jeho blízka budúcnosť?

Real Madrid má vo svojej kabíne množstvo hrajúcich legiend, avšak ich čas v klube (i celkovo na travnikoch) sa pomaly kráti. Viaceré z nich boli aj pri všetkých štyroch triumfoch v LM UEFA behom rokov 2014-2018. Jednou z týchto významných postáv a tvorcov jedinečných úspechov madridského giganta je aj brazílsky ľavý obranca Marcelo.

Zrejme najlepší hráč 21. storočia na svojom poste v ostatných dvoch sezónach dostával menej priestoru, a to najmä na úkor Ferlnada Mendyho. Keďže Marcelovi končí kontrakt v júni 2022, očakávalo sa, že by ho mohol Real ešte speňažiť, hoci len za nejakých 5-10 miliónov eur.

Denník Marca ale prišiel s tvrdením, že nič také sa nestane, keďže Carlo Ancelotti s ním počíta aj pre sezónu 2021/22, behom ktorej sa má rozhodnúť, či má stále kvality na to, aby dostal i ďalší kontrakt. Brazílska legenda debutovala v drese “bieleho baletu” ešte v sezóne 2006/07 a neskôr sa stala absolútnou stálicou na ľavom okraji, kde si vďaka svojej skvelej kondícii i technickému vybaveniu veľmi dobre rozumel s Cristianom Ronaldom. Okrem toho je Marcelo v súčasnosti i zástupca kapitána španielskeho vicemajstra, o ktorého mal v nedávnej minulosti stáť napríklad Juventus. Je to správne rozhodntie?

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter