Za United nastúpil do 475 duelov: Ako vidí svoju budúcnosť?

Nie je veľa futbalistov, ktorí behom svojej kariéry nastúpili do 475 zápasov za jeden klub. A každá éra raz končí. Ako to však bude s aktuálne najskúsenejším futbalistom v kabíne Manchestru United, čo sa týka počtu zápasov za tento klub?

„Áno, narodil som sa v Madride a toto mesto má pre mňa veľkú hodnotu. Avšak, teraz sa cítim ako obyvateľ Manchestru. Celé roky tu cítim podporu a vnímam sa tu vítaný. Stať sa môže čokoľvek, obzvlásť vo futbale, ale aby som bol úprimný, nemám v pláne sa lučiť s klubom ani mestom,“ vyjadril sa David de Gea po zápase svojho klub na pôde Atlética Madrid, kde svoju kariéru štartoval.

Od roku 2011 je nepostrádateľným hráčom tímu z Old Trafford, získal s ním sedem trofejí z piatich rôznych súťaží, vrátane toho z Premier League. Doposiaľ už odchytal spomínaných 475 stretnutí a do konca sezóny sa môže priblížiť magickej päťstovke. Paradoxne, pred 2-3 rokmi sa zdalo, že jeho dni v klube sú zrátané, keďže sa špekulovalo o jeho angažovaní Realom Madrid. Ako vidno, 31-ročný Španiel môže atakovať ešte veľmi vysoké méty v počte štartov za Manchester United.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený David De Gea (@d_degeaofficial)

Zdroj: Transfermarketweb.com | Foto: Instagram/D.degeaofficial