Zabudnite na Floyda a McGregora: Anthony Joshua má nového súpera a bude to masaker!

Ešte pár dní dozadu žil celý svet boxerským zápasom medzi legendárnym a neporazeným Floydom Mayweatherom s hviezdou MMA Conorom McGregorom. Pre skalných fanúšikov boxu však zápas roka ešte len príde. Anthony Joshua má totiž konečne súpera!

Po tom, ako ukrajinský borec Vladimir Kličko ukončil kariéru, bolo jasné, že odveta s britským šampiónom Anthonym Joshuom sa neuskutoční. Tá bola naplánovaná na 11. novembra tohto roka. Okamžite sa začalo špekulovať, kto vyzve 27-ročného Brita na súboj v ringu.

Predbežné prognózy sa naplnili a o titul ťažkej váhy šampióna IBF bude chcieť Joshuu obrať bulharský borec Kubrat Pulev. 36-ročný rodák zo Sofie má za sebou 26 zápasov, z toho 13 víťazstiev KO a iba jedinú prehru, ktorú utržil v roku 2014 práve s Vladimirom Kličkom. Anthonymu Joshuovi tak po 19 vyhratých zápasoch (19 KO) bude chcieť uštedriť prvú prehru v kariére.

Kubrat Pulev

K zápasu sa pre televíznu stanicu Sky Sports vyjadril aj Joshuov promotér Eddie Hearn: “Keď Kličko zrušil odvetu, predpokladalo sa, že ak súperom nebude on, musí to byť Pulev, takže sme začali viesť rozhovory s Kalleom Sauerlandom (pozn. Pulevov promotér). Teraz máme konečne odpoveď a fanúšikovia boxu sa výsledku dočkajú skôr, ako by to bolo pri zápase s Kličkom,” povedal Hearn k zápasu, ktorý sa uskutoční takmer o dva týždne skôr ako plánovaná odveta s ukrajinským borcom.

Fanúšikovia ťažkej váhy si prídu na svoje už 28. októbra, kedy sa uskutoční zápas medzi Anthonym Joshuom a Kubratom Pulevom v Principality Stadium vo waleskom Cardiffe.

Anthony Joshua

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter, YouTube.com