Zabudnite na Premier League: Koľko národností má zastúpenie v MLS?

Slovenská Fortuna liga, anglická Premier League či talianska Serie A. Rovnako tak všetky ostatné európske súťaže sú plné legionárov. Avšak sotva ich niekde nájdete viac než v americkej MLS.

Tá už má medzičasom takmer tri desiatky účastníkov a na ich súpiskách je cez 800 hráčov. z toho až 466 hráčov, ktorí nepochádzajú z USA. Len málokto by si ale tipol, že dovedna v MLS nájdeme futbalistov z 87 krajín sveta, vrátane “domáceho” USA.

Najpočetnejšie zastúpenie majú hráči z Kanady (46), čo je pochopiteľné, keďže súťaž hrajú aj tri tímy z Kanady. Rovnako tak nikoho neprekvapí početné zastúpenie hráčov z Mexika (18) či vyspelých juhoamerických krajín (Brazília 37, Argentína 36, Kolumbia 30).

Slovensko “reprezentujú” v MLS Albert Rusnák a Ján Greguš, Česko zastupuje len Tomáš Ostrák, ktorý však nie je príliš známou postavou.

Z európskych krajín má v MLS najvýraznejšie zastúpenie Francúzsko (14 hráčov), nasleduje Nemecko, Španielsko, Anglicko, Poľsko, Srbko a Švédsko.

Svoje zastúpenie majú v známej americkej súťaži aj Albánsko, Cyprus, Rovníková Guinea, Sierra Leone, Irak, Irán, Izrael, Luxembursko, Surinam, Curacao, Nový Zéland či Portoriko.

Najcennejším futbalistom MLS v roku 2023 je argentínsky ofenzívny stredopoliar Thiago Almada, ktorého hodnota je 20 miliónov eur. Za argentínske áčko odohral štyri zápasy a do súťaže, kde oblieka dres Atlanty, prestúpil vo februári 2022 za 14 miliónov dolárov (cez 14 mil. €).

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jan Gregus (@janogregus)

Zdroj: Transfermarkt | Foto: Instagram