Zabudnite na Ronalda! Penaltový mág Realu Madrid ich kope ako KRÁĽ!

V modernom futbale existuje veľké množstvo hráčov, ktorí sa špecializujú na jednu jedinú techniku. Iste, v klasickej hre musí byť profík každý na ten svojej pozícií, no potom tu máme špecialistov na rohové, priame a pokutové kopy.

A jedným z najlepších exekútorov penált je bezpochyby Sergio Ramos. Ten premenil neuveriteľných 20 penált z 21, ak sa bavíme len o klubovej úrovni. To sa rovná 95% neuveriteľnej úspešnosti kopu. Pre porovnanie, Ronaldo kopal za Real 92 penált, z nich 13 nepremenil. Čo stojí za Ramosovou úspešnosťou? Technika a um.

sergio ramos penalta

Pri svojom rozbehu čaká na to, čo urobí gólman; preto tesne pred kopom trochu spomalí a loptu zasunie do “prázdnejšieho” priestoru bránky. Znie to celkom jednoducho, ale na takýto kúsok je potrebná veľká dávka techniky, tréningu a skúsenosti.

Aj najmenší pohyb brankára dáva Ramosovi jasný znak, kde má penaltu kopnúť. Preto pri rozbehu sa pozerá vždy na neho a podľa neho zakončí. Preto vlastne nemá svoju obľúbenú stranu, kde to kope najčastejšie. Úžasná a jedinečná technika, ktorou disponuje kapitán “Los Blancos”.

Sergio Ramos – pokutový kop proti Getafe:

 

Zdroj: Marca.com | Foto|Video: Twitter, Streamable.com