ZABUDNUTÁ NÁDEJ: KAM ZAVIAL OSUD NÁŠHO EX-REPREZENTANTA?

Nie všetky talenty sa skutočne presadia a nie každý futbalista sa vydá po vopred vytýčených chodníčkoch. Presne to je aj prípad nášho bývalého reprezentačného útočníka, ktorý avšak v šiestich vystúpeniach nedokázal streliť ani gól. Slovan na ňom ale slušne zarobil.

Keď sa v roku 2010 Jakub Sylvestr lúčil s Bratislavou a Slovan zaňho utŕžil podľa oficiálnych  zdrojov pekného 1,5 milióna eur, očakávalo sa, že sa jedného dňa zaradí medzi stálice našej reprezentácie. Realita bola ale napokon celkom iná. A tak, ako bolo hneď jeho prvé zahraničné pôsobisko netradičné, aj tie ostatné sa viac-menej vymykali bežnému slovenskému hráčovi.

Žiadna česká, poľská či rakúska liga. Ba ani návrat na slovenské trávniky po pokuse v zahraničí. Sylvestr v roku 2010 zamieril do chorvátskeho veľkoklubu Dinamo Záhreb, odkiaľ sa čoskoro porúčal na nemecké, hoci druholigové, trávniky. Na nich vydržal celkovo päť sezón.

Odvtedy si prešiel ďalšími, pre Slováka, netradičnými súťažami. Pôsobil v Dánsku, no aj Izraeli a dokonca v cez 5 tisíc kilometrov vzdialenej Indii. Tú opustil v marci 2021 a odvtedy pôsobil ako jediný Slovák v najvyššej litovskej súťaži. Za klub Žalgaris Vilnius, ktorý je aktuálne prvý a bojuje o ďalší titul, naskočil v prvej sezóne do všetkých duelov. V tej druhej až tak prividelne zďaleka nehrával. Dovedna sa v kariére na zahraničných trávnikoch presadil takmer 80 krát a pridal viac než 30 asistencií.

V januári 2023 sa presunul do Poľska, kde hráva za druholigový Resovia Rzeszów, resp. zatiaľ zaň naskočil do piatich duelov a ešte neskóroval

Aj taká teda môže byť kariéra dnes už 34-ročného slovenského futbalistu, ktorý začínal rovnako ako Marek Hamšík v banskobystrickom Jupii Podlavice, následne v miestnej Dukle a patril medzi opory slovenskej U19 a U21.

Zdroj: Transfermarkt.com, Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter