Zápas hviezd NHL bez Ovečkina: Ruská hviezda za to bude POTRESTANÁ!

V Kanadsko-americkej NHL si fanúšikovia čoskoro prídu na svoje. V San José sa totiž stretnú najväčšie hviezdy celej ligy v rámci každoročného zápasu hviezd. Smutnou správou je, že na tomto podujatí neuvidíme Alexandra Ovečkina, ktorý svoju účasť odmietol, za čo ho vedenie ligy potrestá.

Fanúšikovia vo svojom hlasovaní rozhodli, že “ruská lokomotíva” má byť dokonca kapitánom výberu Metropolitnej divízie. Hráč Washingtonu Capitals sa však svojej pozície aj účasti dobrovoľne vzdal.

V oficiálnom vyhlásení sa poďakoval fanúšikom, avšak uviedol že toto ťažké rozhodnutie je spôsobené tým, že by si rád zobral voľno od hokeja a potrebuje oddych. Kapitán tímu z hlavného mesta má totiž už 33 rokov a pred blížiacou sa náročnou časťou sezóny by rád načerpal nové sily.

Jeho rozhodnutie sa nezaobíde bez následkov. Liga mu totiž udelí dištanc na jeden zápas. Capitals si však budú môcť vybrať, či o svojho kapitána prídu v zápase proti Torontu Maple Leafs, ktorý sa odohrá pred duelom hviezd, alebo tesne po All-Star Game, keď sa stretnú s Calgary Flames.

Zdroj: Nhl.com | Foto: Twitter