Zarábať cez 30 tisíc eur za minútu? V Man Utd je to možné!

Manchester United patrí medzi kluby, ktoré svojich hráčov platia veľmi štedro. V niektorých prípadoch je aj slovo “štedro” veľmi slabé a vedenie by sa malo zamyslieť, ako zbytočnému plytvaniu v budúcnosti zabrániť. Prípad Juana Matu by mal byť pre celok z Old Trafford, no aj konkurenciu odstrašujúci.

33-ročná niekdajšia hviezda Valencie či Chelsea patrí Manchestru United od 24. januára 2014. Za tú dobu toho odohral Juan Mata za klub dosť, no už v sezóne 2019/20 postupne strácal svoje miesto a keďže v lete 2021 mu končila zmluva, nikto nepočítal s tým, že ostane.

Avšak, to sa stalo, keďže vedenie s ním predĺžilo kontrakt. No v aktuálnom ročníku neodohral Španiel zatiaľ v Premier League ani minútu a na konte má len päť štartov v pohárových súťažiach. Dovedna jeho minutáž v ročníku 2021/22 činí chabých 177 minút. Ale čo plat? Podľa dostupných informácií má poberať v prepočte ohromných 160 000 eur týždenne.

Keďže máme polovicu marca, a teda, od začiatku júla ubehlo 37 týždňov, v hrubom vynaložil Manchester United na plat Juana Matu 5,92 milióna eur. Pri 177-minútovej porcii to teda vychádza na 33 446 eur za jednu minútu na hracej ploche. Iné zdroje uvádzajú, že jeho plat je o niečo nižší, no i tak by to vychádzalo na viac ako 25 tisíc za minútu. Neuveriteľné!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Juan Mata (@juanmatagarcia)

Zdroj: Sportac.com | Foto: Instagram/