Zárobok Petra Bondru v NHL? V porovnaní s inými je to len zlomok!

Jeho meno sa slovenským fanúšikom spája predovšetkým s tým, že svojím gólom rozhodol finálový zápas Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji v roku 2002 proti Rusku. Peter Bondra má však za sebou aj bohatú kariéru v Národnej hokejovej lige, kde si aj veľmi slušne zarobil.

Narodil sa vo februári 1968 na Ukrajine, avšak celá jeho hokejová kariéra sa spája so Slovenskom, pretože hokejovo pôsobil v Košiciach. Prevažnú väčšinu svojej kariéry však odohral za “veľkou mlákou” v drese Washingtonu Capitals.

V posledných troch rokoch svojho pôsobenia však bol aj hráčom Ottawy Senators, Atlanty Thrashers a Chicaga Blackhawks. V poslednom menovanom celku v decembri 2006 strelil aj svoj 500. gól v základnej časti NHL. Celkovo ich v zámorí nastrieľal 503 a pridal aj 389 gólových prihrávok, načo mu stačilo 1081 duelov. Ďalších 80 zápasov a 56 bodov si pripísal v play-off.

Peter Bondra – 500. gól v NHL

Poďme však k jeho zárobku. Samozrejme, túto sumu skresľuje aj fakt, že v minulosti sa platy v NHL pohybovali na inej úrovni, ako tomu je aktuálne. Napriek tomu podľa CapFriendly.com, zarobil Peter Bondra dovedna viac ako 32 miliónov dolárov, čo je na onú dobu viac ako slušná suma.

Ak by sme to však porovnali s aktuálnymi čiastkami, tak napríklad taký Tomáš Tatar má už teraz na svojom konte 26,5 milióna dolárov a to je hokejová kariéra zďaleka nekončí. V porovnaní s celkovým zárobkom iných slovenských útočníkov ako Marián Hossa a Marián Gáborík sú to však len zlomkové čiastky.

Zdroj: Capfriendly.com, Eliteprospects.com | Foto|Video: YouTube, Twitter