Zástupcovia Barcelony odleteli do Anglicka, aby dojednali prestup superhviezdy!

0
2

FC Barcelona počas tohto prestupového obdobia nie je príliš aktívna, respektíve do klubu nepriviedla ešte žiadnu superhviezdu. To sa po minulej sezóne, kedy získala “iba” Copa del Rey, očakávalo.

“Blaugranas” zatiaľ kúpili na pravý kraj obrany Nélsona Semeda z Benficy, stopéra Marlona z brazílskeho Fluminense a do klubu sa po niekoľkých rokoch vrátil aj odchovanec Gerard Deulofeu. To však nemusí byť všetko. Podľa španielskeho denníka Sport totiž predstavitelia katalánskeho klubu odleteli do Anglicka, kde sa pokúsia získať hráča svetovej extratriedy. Tým má byť 25-ročný Philippe Coutinho z Liverpoolu.

O záujme Barcelony o brazílskeho ofenzívneho záložníka sa hovorí už dlhšie, no zdá sa, že situácia okolo prestupu konečne nabrala na obrátkach. Hoci mal Liverpool za Coutinha, ktorý v januári predĺžil zmluvu s “The Reds” do roku 2022, vystaviť cenu rovných 100 miliónov €, denník Sport tvrdí, že vedenie Barcelony chce hráča získať za 80 miliónov. Konečná dohoda tak môže stroskotať na cene za futbalistu.

Prestup Coutinha by mal zároveň zamedziť transferu Neymara do PSG, keďže obaja brazílski reprezentanti sú dobrí kamaráti. Avšak rovnako ako o Neymara, tak aj o Coutinha sa zaujíma parížsky Saint-Germain. Preto je možné, že ich v budúcej sezóne spolu naozaj uvidíme v jednom drese. Otázkou zostava, či v barcelonskom alebo v parížskom.

Neymar a Coutinho v reprezentačnom drese

Zdroj: Calciomercato.com, Sport.es | Foto: Twitter