Zatracovaný “väzeň” Umtiti je späť: TOTO je jediná istota, ktorú teraz má!

Možno si ešte pamätáte na to, ako v roku 2016 získala FC Barcelona jedného z najžiadanejších stopérov sveta, a síce 22-ročného Samuela Umtitiho hrajúceho v tom čase veľmi dobre v Lyone.

V Barcelone verili, že vytvorí výborný stopérsky tandem s Piquém. Verili, že nájdu nového Puyola či Mascherana, skrátka novú dlhodobú istotu do defenzívy. Prvé dva roky sa to napĺňalo, veď Francúz pravidelne hrával a hoci možno niektorí očakávali od neho ešte viac, rozhodne to nebolo nijaké fiasko. Následne na MS 2018 mohol Francúzsku získať zlato, keď odohral šesť kompletných zápasov.

Následne však prišiel zlom. Nútená pauza vinou operácie kolana, ktorú mal podstúpiť už pred šampionátom, no odmietol, mu všetko nalomila. Možno urobil dobre, pretože by si možno nikdy nemohol povedať, že je majster sveta a nikdy by neprežil tie pocity eufórie. No možno je pravdou opak, pretože “jedno zlato mu vzalo kariéru”.

Po operácii sa nevrátil úplne v najlepšej pohode, postupne začal byť kritizovaný, prestal hrávať. Na jeho hlavu šla kritika, sedával na lavičke, bol frustrovaný. Sám pred pár dňami priznal, že prežil štyri roky väzenia. Nie doslovne, ale cítil to tak.

Zdá sa, že v tejto sezóne v drese podpriemerného talianskeho Lecce našiel vykúpenie. Sám vie, že možno v klube už viac nebude hrať, keďže je tu len na ročnom ročnom hosťovaní z Barcelony, kde má kontrakt až do roku 2026. Zároveň má však jednu istotu. Vie, že chce z Barcelony odísť za každú cenu. Otázkou je, kto ho kúpi, či bude Barcelona ochotná nechať ho odísť zadarmo alebo bude zase hosťovať.

„Chcem sa cítiť dobre, byť užitočný, a to som získal tu v Taliansku. Milujem to tu. Jedlo, jazyk, módu, život. Mám v pláne tu ostať,“ dodal 29-ročný francúzsky stopér, ktorého v roku 2016 kúpila Barca za 25 miliónov eur a v roku 2018 jeho hodnota dosiahla až 70-miliónovú čiastku.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Samuel Umtiti (@samumtiti)

Zdroj: Sport.es | Foto: Instagram