Záujem veľkoklubu o Gaviho neutícha: CENA je JASNE DANÁ!

Stále len 17-ročný mladík v službách FC Barcelony, ktorý sa stal medzičasom najmladším španielskym reprezentantom. Aj to je stredopoliar Gavi, celým menom Pablo Martín Páez Gavira, ktorý sa postupne stáva pevnou súčasťou zostavy Kataláncov.

Nečudo, že taký futbalista jednoducho budí pozornosť iných veľkoklubov. Áno, sú tu hrozby, že inde môže vyhasnúť, navyše, v tak mladom veku je len malá pravdepodobnosť, že jeho výkony budú bez turbulencií. Azda najväčším jeho obdivovateľom je Thomas Tuchel, keďže už niekoľko mesiacov sa v médiách objavujú informácie o veľkom záujme Chelsea o Gaviho.

A cena? Tá je v túto chvíľu jasne daná. Gavi má platný kontrakt s Barcelonou do júna 2023 a v ňom výkupnú klauzulu 50 miliónov eur. Menej zrejme nemá význam ani ponúkať. Samozrejme, vedenie španielskeho celku sa už pokúša ponúknuť mu vylepšený kontrakt, v ktorom by bola i klauzula navýšená.

To je ale pre túto chvíľu bez úspechu. Otázkou tak ostáva, ako by Gavi zareagoval, ak by Chelsea naozaj poslala do Barcelony 50 miliónov eur. V tú chvíľu by totižto stratili Katalánci nad ním akúkoľvek moc. Dočkáme sa toho už behom jari? Alebo sa Barcelone podarí predĺžiť s talentovaným Gavim a odraziť záujem konkurencie?

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený GAVI (@pablogavi)

Zdroj: Elnacional.cat | Foto: Instagram/PavloGavi (1) (2)