Zaujímavá voľba: Watford blízko zisku chorvátskej legendy!

Chorvátsky futbal dal svetu množstvo kvalitných futbalistov, spomedzi ktorých nepochybne vyčnievajú držiteľ Ballon d´Or Luka Modrić a Davor Šuker, ktorý v roku 1998 skončil druhý. Avšak, len tak náhodne ale nezískala táto balkánska krajina na MS 2018 striebro. Jeden z jeho aktérov by si v pokročilom veku mohol vyskúšať Premier League.

Je ním čoskoro 33-ročný obranca Domagoj Vida, ktorý Chorvátsko reprezentoval už 128 krát, z toho v 95 prípadoch na seniorskej úrovni. Vida aktuálne pôsobí od roku 2018 v tureckom Besiktasi, s ktorým v minulej sezóne vyhral tureckú ligu. Vida v minulosti získal ligový titul aj s Dinamom Záhreb a Dynamom Kyjev.

Avšak vrámci TOP5 líg naskočil do jediného zápasu, a to ešte v sezóne 2010/11, keď sa neúspešne pokúšal presadiť v Leverkusene. Dnes má mať hodnotu 3,7 milióna eur, no keďže už v júni mu končí kontrakt v Turecku, Besiktas ho je ochotný údajne pustiť za jediný milión.

Toho sa pokúša využiť Claudio Ranieri, ktorého Watford je aktuálne na 17. mieste v Premier League a aktuálne prehral šesťkrát v rade. Navyše, doteraz si po návrate medzi elitu neudržal čisté konto. Vymení Vida Turecko za Premier League? Údajne má byť všetko na dobrej ceste.

Zdroj: Smortsmole.co.uk | Foto: Instagram/Watfordofficial